Expoziție de carte - 70 de ani de învățământ superior brașovean - documente din colecția bibliotecii

22-29 octombrie 2018
Biblioteca Universității (intrarea din str. Traian Grozăvescu, etaj II) - Sala cu acces direct la colecții

Cu prilejul aniversării a 70 de ani de la înființarea Universității din Brașov, Biblioteca organizează expoziția de carte 70 de ani de învățământ superior brașovean – Documente din colecțiile Bibliotecii. Fondul expozițional cuprinde volume aniversare ale Universității, monografii ale facultăților, cele mai vechi teze de doctorat aflate în fondul Bibliotecii, numere reprezentative din colecția Buletinului Universității și a Revistei Pădurilor, precum și publicații care reflectă activitatea științifică și de cercetare desfășurată în Universitate de-a lungul timpului.