poza 2 iulie

Recital de flaut 2 iulie 2016, ora 18:00

Eszter Alföldy-Boruss (flaut), Ignac Filip
(flaut) si Verona Maier (pian)

În program: C. Ph. E. Bach, J. S. Bach, Saint-Saëns, Doppler, Gaubert.

Concert aniversar 7 iunie 2016, ora 18:00

Corul de camera Astra - 30 de ani

Choral Harmonies - Choral Polychromies

In program: muzica clasica si religioasa, folclor international si romanesc, divertisment.

astra
concert 31 mai

Concert studenţesc 31 mai 2016, ora 18:00

Taraful si Formaţia de muzică usoară a Facultăţii de Muzică alături de Formaţia de muzică pop a Universităţii Transilvania, Young Romanian Artists

Recital de pian 23 mai 2016, ora 18.00

Invitat: Alexei Nabioulin (Rusia)

În program: Schumann, Borodin, Prokofiev

nabiulin_alexei
_MG_5643

Recital de pian 29 martie 2016, ora 18.00

Invitat: Catalin Serban (Germania)

În program: Schubert, Liszt

Aula Sergiu. T Chiriacescu

Concert - Ziua Universității 1 martie 2016, ora 18.00

Anca Preda (pian), Raluca Enea (clavecin), Steffen Schlandt (orgă) şi Gaudeamus Quartet.

În program: Bach, Mozart, Forqueray.

1 martie foto
17_03_08_asaf_kleinman

Recital de vioară şi pian 2 februarie 2016, ora 18.00

Recitalul îi va avea ca protagonişti pe violonista Eszter Kleinman (Ungaria) şi pe pianistul Asaf Kleinman (Israel). În program: Mozart, Brahms, Franck.

Intrarea liberă

Festivalul studenţesc al muzicii de cameră Brassovia  Ediţia a II-a 3 - 6 decembrie 2015, ora 18.00

Editia a II-a a Festivalului studentesc al muzicii de camera Brassovia se va desfasura intre 3 si 6 decembrie. Aceasta isi propune sa promoveze formatii camerale ale studentilor din tara.

Brassovia
Oboi1

Recital de oboi 13 noiembrie 2015, ora 18.00

Recitalul ii va avea ca protagonisti pe oboistii Ludovic Armin Cora (Luxemburg), Vincent Tizon (Franţa),  Aurel Marc  si Florenel Ionoaia, care, impreuna cu pianista Cristina Popescu Stăneşti, vor interpreta lucrari de Beethoven, Laillet, Nielsen, Ponchielli, Ravel.

Culorile operei chineze tradiţionale  6 noiembrie 2015, ora 20.00

Un spectacol de opera chineza traditionala (opera Peking/ Beijing) cu muzica, dans, culoare si joc dramatic realizat de artistii Academiei de Teatru din Shanghai.

london1
artisti clavecin

Concertul de inaugurare al clavecinului Neupert Blanchet al Universităţii 28 octombrie 2015, ora 18.00

Universitatea Transilvania din Brasov va inaugura clavecinul Neupert Blanchet printr-un recital sustinut de Steffen Schlandt, Carmen Topciu si Gaudeamus Quartet.

Deschiderea Stagiunii de concerte a Universităţii Transilvania 1 octombrie 2015, ora 18.30

Deschiderea Stagiunii de concerte  2015-2016 (editia a II-a). Invitat pianistul Marouan Benabdallah.

In program: Schubert, Liszt, Schumann, Paganini, Rachmaninov,

f-2011-05-26-wn-marouan-benabdallah