Zilele carierei 2018

Zilele Carierei este un eveniment de carieră dedicat studenților Universității Transilvania din Brașov, organizat de Centrul de informare, consiliere și orientare a carierei (CICOC) în colaborare cu Facultatea de Psihologie și științele educației.

La Zilele Carierei specialiști din domeniul resurselor umane vor împărtăși din experiența lor profesională și vă vor învăța cum puteți voi înșivă deveni angajați de succes. Ediția din acest an are ca temă Construcția carierei de succes.

Evenimentul se va desfășura între 26 și 28 noiembrie 2018, în Aula Universității, sala UI2, între orele 16.00 - 20.00. În fiecare zi vor avea loc câte două workshopuri, după următorul program:

Luni, 26 noiembrie 2018

16.00 – 17.40 Comunicare asertivă în carieră
Formatori: Daniela Anghelache, Doinița Beldiman și Valeria Lopaci (Facultatea de Psihologie și științele educației)
18.00 – 19.40 Adaptarea la un nou loc de muncă
Invitată: Roxana Elena Beleaua, Schaeffler România

Marți, 27 noiembrie 2018

16.00 – 17.40 Cum scriem un CV convingător
Formatori: Daciana Boricean, Anda Căpîlnean, și Diana Mireanu (Facultatea de Psihologie și științele educației)
18.00 – 19.40 Promovarea imaginii profesionale pe rețele sociale
Invitată: Raluca Mihalcea, Stabilus România

Miercuri, 28 noiembrie 2018

16.00 – 17.40 Cum ne prezentăm la interviul de angajare
Formatori: Andrea Bajko, Lidia Benedek și Anca Toma (Facultatea de Psihologie și științele educației)
18.00 – 19.40 Marketing personal pentru o carieră de succes
Invitat: Alexandru Stavre Bucoi, ABC Consult

Pentru a va inscrie este suficient sa completati Formularul de inscriere de mai jos.
Vă puteți înscrie la câte workshop-uri doriți. Participarea la fiecare workshop va fi recunoscută printr-un certificat de participare.

Pentru informații suplimentare, ne puteți scrie pe adresa: cicoc@unitbv.ro.

Despre tine

Sunt de acord ca datele furnizate de mine în acest formular să fie prelucrate EXCLUSIV pentru buna desfășurare a proiectului „Zilele Carierei 2018”.