Orientation day

30 septembrie 2019, Colina Universității

Esti „boboc” și vrei să știi ce înseamnă viața de student? Te așteptăm la Orientation Day, pe Colina Universității, corpul C, luni, 30 septembrie 2019,  începând cu ora 15.00.

Te invităm să intri în contact cu mediul universitar din care vei face parte în următorii ani. Ți-am pregătit întâlniri cu tutorii de an, cu viitorii colegi dar și cu cei din anii mai mari, prezentări ale facultăților și ale stucturilor suport și serviciilor  Universității. Pe Colina Universității vor fi prezenți și reprezentanții asociațiilor studențești și ai Casei de Cultură a Studenților de la care poți afla cum să te implici  în diverse activități dedicate studenților.

Am pregătit concursuri, jocuri, prezentări și bineînțeles premii. De la ora 18.00 te așteptăm la un super concert Feli.

Așadar, dacă vrei să știi ce înseamnă viața de student, hai la Orientation Day!