MLASS 2019

22-26 iulie 2019, Aula Universității Transilvania „Sergiu T Chiriacescu”

Universitatea Transilvania din Brașov împreună cu Central Washington University (SUA) și Université Paris 13 (Franța), organizează  în perioada 22-26 iulie 2019 evenimentul „Machine Learning and Applications Summer School (MLASS 2019)

Școală de vară este dedicată atât specialiștilor din domeniul academic și din industrie, cât și studenților masteranzi, doctoranzi sau post-doctoranzi și oferă participanților o excelentă oportunitate de a întâlni experți din diverse țări care au o vastă experiență în aplicarea tehnicilor de învățare automată (machine learning ).

Cursurile vor fi însoțite de ateliere care oferă experiență practică în utilizarea metodelor de învățare automată. Formatul propus este unul modular, pe două niveluri: începători și avansați.

Organizatorii își propun ca manifestarea să devină una periodică. Mai multe informații sunt disponibile pe site-ul evenimentului la adresa http://mlass.unitbv.ro.